Senaste nytt › Forums › Övriga › Surfbussen › Surf Saab säljes billigt! [bild]
-
Surf Saab säljes billigt! [bild]
Publicerad av anonym-anvandare på 12 april, 2002 vid 15:07Säljer min goa saab 900, -84, 24500 mil går som en klocka, vinter & sommar däck, lite rost, annars fin i lacken, fin klädsel. Finns i Lund, Skåne
prisidé 5000:- ev billigare vid snabb affär.
hugo@bansan.com / 046-142936
joeithafish svarade 22 år, 9 månader sedan 5 Medlemmar · 7 Svar -
7 Svar
-
Smooth Saban regerar! Har en röd, matt röd, väldigt matt. Planar i 110, går det snabbare är det risk för spinout!
-
Va fan Hugo….nu skojar du med oss!!!! Menar du verkligen att en Kiteare åker SAAB????(ler förnöjt)
-
fan brist på annat, skar min jugge taxi tyvärr :´( , förresten kör sveriges bästa kiteare runt i just SAAB 900…
-
Själv har jag en Saab 96, Háller inte riktigt lika bra som 900:an Min fick Spinout redan när jag körde i 90 pá motorvägen…360 grader, stannade fint alldeles vid dikeskanten…Bilarna bakom kollade lite konstigt pá mej kändes det som…!
-
a det ska nog va en 900. köp den här tillexempel! Sänkt pris är det också. skulle ha köpt den själv om jag inte hade haft en redan. en skön bil helt enkelt. det som är irriterande är den sluttande bagage luckan som gör att man inte får in så mycket. grejorna på taket alltså! Sen är det bara att tuta och köra. Har haft lite problem med servon som dom inte kunde laga på verkstaden. den pyser och lever om vid fullt utslag. nån som haft liknande problem?
Logga in för att svara.