Senaste nytt Forums Vågsurfing Tips boende Agadir/Tagazhut

  • Tips boende Agadir/Tagazhut

    Publicerad av h-man på 24 februari, 2006 vid 12:26

    Drar ner nästa vecka m frugan som är gravid och därför inställd på full bekvämlighet. Nån som har tips om schysst hotell med närhet till surf och bad?

    torbjornswahn svarade 18 år, 11 månader sedan 2 Medlemmar · 1 Svar
  • 1 Svar
  • torbjornswahn

    Medlem
    26 februari, 2006 vid 12:50

    Var i Tagazhut -99 och blev erbjuden att hyra en lägenhet av en snubbe som var grymt lyxig och inte så dyr om man inte har väldigt tight budget. Vi var där på sommaren så det var inte mycket folk där så det kanske förklarar att det var så billigt. Vi vår jäkligt snåla så vi tackade nej och valde ett billigare allternativ som inte var lika bra men ok. Tyvärr mins jag inga priser men vill minnas att det inte var så himla dyrt. Baksidan var att vi hade kasst surf och så ficka man ta bussen ner till Agadir för att bunkra öl för det var lite dåligt med det utbudet. I Agadir borde det gå att hitta billigt boende, kolla på nätet. Tyvärr så e Agadir en rätt tråkig stad då en jordbävning pajade de flesta gammla byggnader någon gång på 60talet (tror jag). Vi var ett tag i Essauira som ligger en bit norr ut läng kusten där var grymt trevligt men man behöver nog bil för att komma till surfspotsen.

    Svante

Logga in för att svara.

Installera Surfzone som app?
PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

Surfzones app (PWA) har installerats.

Push notification permission blocked in browser settings. Reset the notification settings for website/PWA

Registrera dig

Använd ditt Facebook-/Googlekonto.

Eller e-post

[RM_Form id='2']

Välkommen

Ny diskussion i forum

Senaste nytt Forums Vågsurfing Tips boende Agadir/Tagazhut

Du måste vara inloggad för att skapa nya diskussioner.