Senaste nytt › Forums › Kitesurfing › Konfen Kitesurfing › Fredag/Lördag – GBG/VBG
-
Fredag/Lördag – GBG/VBG
Publicerad av _sofia_ på 15 maj, 2008 vid 19:02Ser ut att ge 6-8 m/s på fredag lunch i vbg men sen på kvällen runt kl 20 ser de ut som att GBG kan leverera 8-10 m/s, vart håller de imon?
Lördag ser himla osäker ut, men ska jobba så om de int blåser på mer så blir jag int ”magsjuk” från jobbet:laugh:
neven svarade 16 år, 10 månader sedan 17 Medlemmar · 52 Svar -
52 Svar
-
Var ser du vind imorrn? DMI ser inte så lovande ut… Lördag verkar däremot kunna funka enligt gurun.
-
det får va lugnt imorgon… tänkte köra wakepremiär! jag tror på windgurus lördag!
-
Neven;465721 wrote:Var ser du vind imorrn? DMI ser inte så lovande ut… Lördag verkar däremot kunna funka enligt gurun.
http://ifm.frv.dk/index.asp?USER=SURFERE ah kolla skagerrak från kl 18 och framåt den 16/5, litar på danskarna neven:smile:
-
Danskar kan man ju inte lita på. De är ju nästan lika illa som skåningar… 🙂
Hmm, ser ju onekligen ut som nåt. Är det nån vind kvar efter jobb så är jag på.
-
jag ska till göteborg på lörda (jävla göteborgsvarvet), finns det nån nära spot där som vi kan hålla oss till?
-
Ska du springa, din långe jäkel??? Haha! Blir nog att åka till varberg om det ser ut som vind skulle jag tro.
-
Neven;465734 wrote:Ska du springa, din långe jäkel??? Haha! Blir nog att åka till varberg om det ser ut som vind skulle jag tro.
nä fan,… klart jag inte ska springa, men mammsen ska!! jag ska handla kläder å sunt bara..
kanske kommer ner å sparkar lite på wakonisse 😀
-
Neven;465732 wrote:Danskar kan man ju inte lita på. De är ju nästan lika illa som skåningar… 🙂
Hmm, ser ju onekligen ut som nåt. Är det nån vind kvar efter jobb så är jag på.
de e sant, men lit hopp får man ha om de lilla…
yes om de skyndar på lit så kan de bli riktigt bra,
vart e bäst på västligt? I askim e ju p-vakterna ute efter mig!
du kan ju skicka ett sms till mig om hur du gör, 0705534192:smile: -
Blir ingen vind förräns lördag så klart. Jag är ju i Dalarna. Och då är blåst förbud i Halland!!!
-
Haze;465737 wrote:Blir ingen vind förräns lördag så klart. Jag är ju i Dalarna. Och då är blåst förbud i Halland!!!
är det kickoff avslutning för älgjakten ella?
-
kom du jonas… fiskebäck kan du kita i
inga p-vakter i askim idag iaf… var ute o lekte lite foil på gräset, inga brutna fotleder men ett par fina försök
-
WakeNils;465745 wrote:kom du jonas… fiskebäck kan du kita i
inga p-vakter i askim idag iaf… var ute o lekte lite foil på gräset, inga brutna fotleder men ett par fina försök
slå en pling 0706153487.. så ser vi hur de blir!
-
@WakeNils 465723 wrote:
det får va lugnt imorgon… tänkte köra wakepremiär! jag tror på windgurus lördag!
Fasen vad kul det lät med Wake, får man hänga med nån gång:wink:. Testade för första gången på riktigt i egypten med wakebåt och allt. Var ju mkt roligare än vad jag trodde att det skulle vara, men vad annorlunda det kändes att landa efter hoppen om man jämför med kite. Draget blir ju likson helt annorlunda. Är iaf hemma nu igen, och håller på att jobba för fullt.
Ses snart, Virena
Logga in för att svara.