Senaste nytt Forums Vindsurfing Konfen Vindsurfing Det kommande vädret

  • Det kommande vädret

    Publicerad av surfjohan på 15 april, 2005 vid 16:13

    Högtryckets centrala delar ligger hela tiden väster om oss och det öppnar för nordvindar, säger Sten Laurin.
    Dagstemperaturerna kommer därför att hålla sig kring högst tio grader.

    Soligt men kallt
    På måndagen slår solen igenom på allvar över hela landet. Det kan dock bli lite snålblåst i Sydsverige och temperaturer mellan 8 och 12 grader, högst på Västkusten.
    Och vi ser ut att kunna njuta av det fina vädret hela nästa vecka. Soligt, men kallt är budet.
    – Det är fortsatt högtryck som gäller, men det kan bli minusgrader nattetid ända ner i inre Götaland. På dagarna blir det mellan 5 och 10 grader, säger Sten Laurin.

    surfen svarade 20 år sedan 2 Medlemmar · 2 Svar
  • 2 Svar
  • surfen

    Medlem
    15 april, 2005 vid 16:19

    Tisdag ser bra ut grin.gif

  • surfen

    Medlem
    15 april, 2005 vid 18:48

    Det är då själva F.n! Verkar som om det kommer att gå längre söderut, men men hoppas inte!

    Det verkar vara ett stark högtryck över Skandinavien nu som orkar stå pall för lågtrycken, tyvärr.

Logga in för att svara.

Installera Surfzone som app?
PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

Surfzones app (PWA) har installerats.

Push notification permission blocked in browser settings. Reset the notification settings for website/PWA