Senaste nytt Forums Kitesurfing Session Kallt i Ånnsjön? Mjo…

  • Kallt i Ånnsjön? Mjo…

    Publicerad av jonty på 16 maj, 2009 vid 20:03

    Desperat efter sommarsäsong och fast i Åre så får man offra lite, halvtimme med bra vind, sen halvtimme vindstilla hela dagen men sjukt jämn vind:tongue: Bra spot förresten, sandbotten och hela sjön är knappt en meter djup
    Blåfrusen men med en bastu efter så skrämde man liv i kroppen igen:grin:

    jonty svarade 15 år, 9 månader sedan 3 Medlemmar · 4 Svar
  • 4 Svar
  • krillan82

    Medlem
    19 maj, 2009 vid 09:39

    där e fint å latja skoter på vintern 🙂

  • tobas

    Medlem
    19 maj, 2009 vid 18:38

    Ja där testat jag att kita på vatten första gången med kompisens Wipika Classic. Tror det var vid islossningen 2002 och jag hade glömt våtskorna. Desstuom var det frånlandsvind vid badplatsen och lite svårt att få nått att flyga bakom talltopparna. Kall om fötterna blev man men fick ändå inte kalla fötter. Skoj att höra att spoten tas till bruk. Som sagt hur långgrunt som helst. Näst intill badovänligt för att man får gå så långt för att doppa sig(vad jag har hört). / TOBAS

  • jonty

    Medlem
    19 maj, 2009 vid 20:00

    Körde också utan våtskor, ångrar det starkt, beställt ett par som är på väg:D
    Nu är det bara hoppas på högskolan så man får bättre möjligheter än här och Skellefteå att kita på=)

  • jonty

    Medlem
    23 maj, 2009 vid 14:55

    Någon som testat Gevsjön förresten?

Logga in för att svara.

Installera Surfzone som app?
PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

PNFPB Install PWA using share icon

Installera Surfzone appen genom att använda funktionen "Lägg till på hemskärmen" i Webbläsaren. På din iPhone/iPad, klicka på "dela" ikonen i webbläsaren och välj "Lägg till på hemskärmen".

Surfzones app (PWA) har installerats.

Push notification permission blocked in browser settings. Reset the notification settings for website/PWA