Senaste nytt › Forums › Kitesurfing › Konfen Kitesurfing › Lite mer Aaorn..
-
Lite mer Aaorn..
Publicerad av stebe på 15 juni, 2011 vid 18:50Fast med kabel.. ep 5
petting_4 svarade 13 år, 9 månader sedan 10 Medlemmar · 11 Svar -
11 Svar
-
Står det Aaorn för er andra i titeln på konfen för er andra men sen Aaron i själva posten?
-
Det är goare att se honom åka än snacka, det är det inget tvivel om.
-
Helt klart, hans åkning talar för sig självt, snacket är väl mer för att göra det lite informerande och säljande så att det appellerar en större publik.
Vem fan är snubben med skyddsväst =P!? -
vadå, claimar han 9a för det försöket i cabeln?! det är ju en 7a, fast med en jävla 180 slide på kickern för att få snurr. 2 nyanser av fult enligt mig, och det är ju jag som bestämmer.
(däremot var ju hans förra klippt väldigt stiligt)
-
Snurr på kickern är jibb.. Helt klart steeze.. Sen att det inte räknas till rotationen är ju sen gammalt.. Legit dock
-
Men ge killen ett break! 🙂
Helvete vad alla letar fel hos honom, han kört boots seriöst ett drygt år kanske eller?
Ge honom ett till så….
-
jag tycker han gör endel jävligt feta grejer, 9a försöken med kite och TS back2blind i förra kiteklippet var grymma.
men vafan, inget av det försvarar att han står och claimar en 9a när han gör en 7a (och det är ju inte gränsfall eller bedömningsfråga, han snurrar ju DRYGT 180 på kickern…) (och ja, det gäller ju även outrot..?!)
grrrrrr
Logga in för att svara.