Senaste nytt › Forums › Kitesurfing › Konfen Kitesurfing › Ocean Rodeo -05
-
Ocean Rodeo -05
Publicerad av kitesweden på 9 september, 2004 vid 17:54Här kommer lite förhandsinformation för nyfikna….
http://www.kitesweden.se/OR05.pdfkitesweden svarade 20 år, 7 månader sedan 6 Medlemmar · 7 Svar -
7 Svar
-
-05 Pyro kommer troligtvis inte förrän feb-mars, dom kommer att bli lite dyrare än nuvarande.
-
borde det inte istället vara så att de gammla blir billigare?
-
repairable seals, på 05:an ? vad betyder egentligen det ?
tänkte på alla sömmar som är ”tejpade” på insidan, verkar som om de typ lossnar lit emed tiden, är det dem som kommer gå att laga, hur gör man för att fixa till det på de befintliga dräkterna ? .. -
är det sån tejp som sitter på en vanlig skaltorris till dykking så är det bara att gå till ett dykcenter å köpa lite tejp. ta bort den gamla, t-sprita å kläm dit den nya. försök att inte få några veck bara..
-
Ärligt talat så vet vi inte hur repairable seals kommer att fungera, vi har inte fått hem några som vi kan kika på ännu.
Priset: Vi har hållt samma pris i 2 år på Pyron, medan vårt inköps pris har höjts, -05 kommer att bli ytterligare lite dyrare tror dock inte att det blir någon dramatisk höjning.
Logga in för att svara.